AUTO GAZ RYBNIK , INSTALACJE GAZOWE RYBNIK , AUTO GAS RAMAREX-I BRZOZA ZBIGNIEW
Ta strona korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza że wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
UsługiO nasInstalacje LPGKontakt
Instalacje LPG
Montowane przez nas samochodowe instalacje gazowe można podzielić na trzy grupy:

- pierwsza generacja tak zwane na śrubę , przeznaczone głównie do samochodów starszych wyposażonych jeszcze w gaźnik

-druga generacja są to instalacje wyposażone w sterownik lpg, który na bieżąco kontroluje czujnki samochodu i na podstawie tych informacji oblicza i reguluje za pośrednictwem silnka krokowego właściwą dawkę gazu. Komputer ten spełnia też bardzo ważną funkcję  emulacji sondy lambda (przy nie właściwych jej ustawieniach samochody zaczynają źle pracować po powrocie na benzynę )

-czwarta generacja są to systemy sekwencyjnego wtrysku gazu , który jest najbardziej zbliżony do systemu benzynowego. Gaz podawany jest do kolektora dolotowego poprzez wtryskiwacze LPG. Dzięki swej konstrukcji instalacje te są w stanie sprostać ostrym normom czystości spalin , bez odczuwalnej utraty mocy (bardzo precyzyjna dawka). Dodatkowo nie ma ryzyka wystapienia wystrzałów w kolektorze ssącym co mogło mieć miejsce w poprzednich generacjach.

Najważniejszy jest właściwy dobór instalacji do samochodu zarówno pod względem mocy jak i stopnia zaawansowania sterownika benzynowego (częsty błąd montażystów to zbyt kiepska instalacja w nowoczesnym samochodzie). Jednak nawet najlepsza instalacja nie zadziała dobrze jeśli zamontuje ją nie doświadczony monter, więc należy to zlecić specjalistom.

Należy jeszcze wspomnieć o żywotności instalacji gazowych. W  tańszych systemach wtryskiwacze potrafią sie zepsuć już po 20 tyś. km . , natomiast w lepszych przebiegi te zazwyczaj sięgają 100 tyś. km.

 
UsługiO nasInstalacje LPGKontakt